خارش بعد از عمل لابیا

علت خارش پس از لابیاپلاستی چیست ؟

پس از عمل لابیاپلاستی یکسری عوارض جانبی رخ می دهد که پس از مدت زمان کوتاهی از بین می رود ، خارش بعد از عمل لابیا یکی از این عوارض می باشد ، بانوان پس از عمل از این خارش بسیار نگران هستند و علت آن را عفونت می دانند ، اما چه علت خارش چه چیزهایی هستند؟

خارش پس از لابیاپلاستی معمولا به دو علت رخ می دهد :

جوش خوردن بخیه لابیاها

لابیاها معمولا از روز دهم به بعد در حال جوش خوردن است که شخص ممکن است با خارش شدیدی روبرو شود ، در مواقعی که این حالت رخ می دهد ، شخص باید از کرم ترمیمی استفاده نماید ، تا علاوه بر تسریع در روند بهبودی زخم ها و بخیه ها ، خارش شخص کمی کمتر شود ، دکتر بهمن پورجراح زیبایی زنان بیان می کند که مدت زمان خارش بسته به پوست هر شخص متفاوت است .

عفونت لابیاها

در مواقعی که عفونت لابیاها رخ می دهد شخص با خارش ، درد ، و در برخی از موارد با تورم روبرو می شود ، اگر شخص ترشحات غیرطبیعی داشته باشد ، حتما باید به جراح زیبایی خود مراجعه نماید .

رعایت بهداشت کمک شایانی به کاهش عفونت لابیاها می کند .

راه های پیشگیری از عفونت لابیاها

  • مصرف داروهای که جراح زیبایی زنان تجویز کرده است ، برای التیام زخم ها و کاهش خارش و عفونت واژن بسیار موثر است .

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان به بانوان یکسری پماد و قرص را تجویز می کنند که به کاهش خارش لابیاها پس از عمل کمک شایانی می کند .

  • رعایت بهداشت برای پیشگیری از عفونت ها بسیار موثر است ، برای اینکه به عفونت پس از لابیاپلاستی مبتلا نشوید ، باید پس از شست و شویی ناحیه تناسلی حتما با سشوار ناحیه تناسلی را خشک نمایید .
  • پس از لابیاپلاستی نباید مدت زمان طولانی بنشینید ، زیرا این کار سبب عفونت لابیاها می شود .
  • پس از عمل لابیاها شخص نباید فعالیت های سنگین انجام دهد ، زیرا این کار سبب باز شدن بخیه ها می شود .
  • پس از لابیاپلاستی شخص باید تا یک ماه از نزدیکی اجتناب نماید تا به بخیه ها فشاری وارد نشود ، تا بخیه ها به خوبی جوش بخورد .
  • پس از عمل لابیاپلاستی شخص به هیچ عنوان نباید از پتادین استفاده نماید .

رعایت مراقبت های پس از عمل لابیاپلاستی کمک شایانی به کاهش درد و بهبودی سریع تر زخم ها می کند ، به همین دلیل است که به بانوان توصیه می شود پس از لابیاپلاستی تمامی مراقبت های پس از آن را انجام دهند تا با مشکل خاصی روبرو نشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =